[FL Studio] Mae Fruity Loopā #Epizode 1

Mae, Apr 18, 2019
  • Lapa 1 no 1
  • 1

0 atbildes

Šo visu diskusiju, bazaru, heitu, riebumu iesākšu kā top youtuberis - čau, čau, te Mae, pieseko maniem rakstiem un izpaudies ar savu "pozitīvismu" (heits).

Esmu pārliecināts, ka daļu lietotāji zinās, kas ir fl studio, bet būs daļa lietotāji, kas nezinās, kas ir fl studio. "FL Studio (Fruity Loops Studio) - mūzikas programma, kur iespējams veidot savu mūzikas saturu".

Diskusijas, kur varēs dzirdēt un uzzināt nelielu informāciju par maniem veidotiem bītiem, diskusijas, kur runāšu & rakstīšu par vecajiem bītiem, kas tapuši vairākus gadus iepriekš un, protams, šajā gadā. Un ir diezgan liela iespēja, ka kādā diskusijā būs iespēja uzzināt par kādu Latvijas producentu ar interviju, oficiālu bildi un varbūt kādu topošu skaņasdarbu.

#Epizode 1 - pirmais pabeigtais bīts par labu un klausāmu gabalu? bet vispirms vēstures stunda.

Noteikti būtu jāsāk ar to cik ilgi vispār ar šādu lietu nodarbojos, varētu teikt, ka šī lieta aizgāja vidusskolas laikā (2012. gadā), ja nemaldos tā bija 11. klase. Pašā sākumā es neveidoju bītus, skatījos kādus vienkāršus video pamācības, 2012. gadā pārsvarā biju izveidojis bītus, kas sastāvējā no kickiem, snare, bass line(diemžēl nav saglabājušies un labi vien ir). Pirmos gadus vairāk fokusējos uz DJ lietām, veidojot mixus caur programmu nevis caur reālu taustāmu aparatūru un ticiet man, nekas labs tur nebija, ne normāla akustika, keyi, pārejas, viss lielā mērcē un randomā laughing Diemžēl arī pirmie mixi man nav saglabājušies un nevaru padalīties, bet nebūtu labi ja dēļ manis kādām lasītājam sāktu asiņot ausis, to mazliet vēlāk laughing Laika gaitā sapratu, ka vēlos radīt kaut ko savu nevis izmantot citu pakalpojumus(mūziku), tāpēc sāku bītu veidošanai pievērst vairāk laika un 2015. gadā sāku pamazām kaut ko mēģināt, bet pieredzes trūkuma dēļ un mērķtiecības dēļ tā arī nepabeidzu nevienu projektu, un dusmu lēkmēs, ka nekas nesanāk tie projekti arī tikti dzēsti. Visam pienāk savs laiks un 2016. gadā izveidoju un pabeidzu savu pirmo bītu, nezinu kāpēc, bet bītam iedevu tādu nosaukumu kā "deam nig".

#Pirmais pabeigtais bīts

Bītu taisīju vairāk uz repa žanru, bet klausoties var saprast, ka īsti tas bīts nav uz repu un bpm arī īsti neatbilst repam (135bpm). Es vairāk varētu teikt, ka bīts ir uz trap un pop bāzes, bet no otras puses tur varētu būt pamatlietas no dažādiem žanriem. Ja informācija nemelo tad bītu esmu mēģinājis taisīt F majora, bet īstenībā bīts ir E minora(lol nub). Bītā tiek izmantotas tādas lietas kā klavieres, strings, snapi, kicki, bassline, snares un papildus efekti, lai kinda bīts būtu izdevies.

Bītu var dzirdēt: https://failiem.lv/u/dj83ndke

Pozitīvas lietas, kas man patīk, neskatoties, ka tas bija mans pirmais bīts:

1. Melodija - vienkārša un klausāma(kindā jā)

2. Bassline - parasts, bet tomēr spēcīgs(masterings baad, ye)

3. Hithat

Negatīvās lietas neuzskaitīšu, jo tās ir ļoti daudz, sākot ar nepareizām taktīm, snare un snapu izvietojumu un beidzot ar sliktu masteringu. Un pats bīts ir ļoti haotisks.

# Vai šis bīts var kļūt labāks?

Jā un nē. Man ir saglabājies vecais projekts, bet diemžēl nav saglabājušies visi necpieciešamie plugini, tāpēc biju ierobežots uz izpaušanos. Pāris dienas veicu korekcijas pie bītu uzlabošanu, dodot otro elpu. Varbūt process ievilkās pārāk ilgi, bet gribēju saprast vai man "iecepī" gala iznākums happy Tā kā bītu biju veidojis uz E minoru tad to arī atstāju, vienīgi pamainot notis, bet pati struktūra paliek. Bītā arī atstāju haotiskumu, kur nevis mainās nošu "augstums", bet savādāka melodija.

Veiktās izmaiņas(nepateikšu visas, pārāk daudz, galveno):

1. Samazināts bpm (135 -> 125)

2. Savādāks izpildījums hihat, snare, snapam, bassline

3. Veiktas korekcijas uz verse, pre chorus, chorus

4. Uzlabots masterings

Jaunā versija: https://failiem.lv/u/7mrgtdxz

Vai man pašam patīk gala versija? Gandrīz jā. Gandrīz, jo vairāk nepieturos pie šāda stila un bija diezgan grūti atstāt tādas pašas detaļas kā iepriekš, gribējās uztaisīt pavisam savādāk, bet tas nebūtu vairāk tas.

# Nobeigums

Atļausos pieminēt, ka joprojām es mācos un neesmu pro bītu taisītājs vai producents, NĒ! Bītus netaisu studijā, bet mājas apstākļos, tāpēc kvalitāte noteikti varētu būt labāka! Šī lieta man ir kā hobijs, kur varu sevi izpaust savādāk. Veidoju bītus uz dažādiem žanriem - repu, trapu, popu, edm un tuvākajā laikā noteikti padalīšos arī no citu veida žanriem.

Vai man turpināt viedot šādus rakstus?cool 

Kāds ir Jūsu viedoklis par pirmo bītu un labojumu? cool 

Cheers

1
Pēdējo reizi rediģēja Mae , Apr 19, 2019 Tikko pamanīju, ka nav ielikta jaunā versija dziesmai, izlabots.

Brīva vieta reklāmai

• Lapa 1 no 1
  • 1

Pieslēgušies lietotāji Pārlādēt